Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Alarm dhe shkatërrime, stuhia gjunjëzon Spanjën (FOTO)

13 persona kanë vdekur si pasojë e stuhisë së fuqishme që ka prekur brigjet lindore të Spanjës. Ekipet e shpëtimit kanë thënë se të paktën pesë persona të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Stuhia "Gloria" ka goditur këtë rajon të dielën, e cila është shoqëruar nga erëra të forta, shira të rrëmbyeshëm dhe borë të madhe.

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez ka vizituar disa prej zonave më të prekura në Katalonjë, para se të shkonte në Ishujt Balearik, të cilët të shtunën janë goditur nga valët më të mëdha në histori. Si pasojë e stuhisë, mijëra persona kanë mbetur pa energji elektrike.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="969348,969354,969335,969349,969336,969337,969338,969339,969340,969341,969342,969343,969344,969345,969346,969347,969350"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore