Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Një shqiptar gati të zyrtarizohet si trajner i Iranit

Pritja e gjatë e Gianni De Biasit, për t?u rikthyer në krye të një skuadre futbollit, duket se po merr fund. Dhe nuk bëhet fjalë për një klub, por për përfaqësuesen e Iranit.

63-vjeçari mësohet se do të firmosë një kontratë me kohëzgjatje 2 vite e gjysmë, me synim kualifikimin e kombëtares aziatike në Botërorin e vitit 2020.

Duket disi ironike për De Biasi, që zotëron edhe shqiptare, do të drejtojë përfaqësuesen e një vendi në konflikt të hapur diplomatik me Shqipërinë.

Madje, pjesën më të rëndësishëm që përshkrimin e karrierës së tij ka pikërisht kualifikimin e kuqezinjve në Euro 2016.

De Biasi e drejtoi për plot 6 vite Shqipërinë, në periudhën 2011-2017, ndërsa përvoja e tij e fundit daton në shtator-nëntor të 2017-ës në krye të Alaves në Spanjë. Prej më shumë se dy vitesh është në pritje të një oferte serioze, e bazuar në një projekt afatgjatë. Irani duket se ia ka mbushur mendjen, shkruan Supersport.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore