Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Reshje rekord bore në Kanada, Ushtria pushton rrugët (FOTO)

Ushtria kanadeze do të dërgojë rreth 200 trupa në Njufaundlend dhe Labrador, për të ndihmuar provincën të përballojë një stuhi që e varrosi rajonin nën dëborë.

Ushtarët do të angazhohen në operacionet për pastrimin dhe largimin e borës. Më shumë se 70 centimetra borë ranë në vetëm 24 orë në shën xhon, kryeqytetin e provincës. Bora dhe era e fortë që kapte shpejtësinë e 100 km në orë, bllokoi rrugë dhe mbuloi tërësisht makina dhe shtëpi.

Numri i trupave ushtarake, aktive dhe rezerviste, mund të rritet akoma më tej, në varësi të nevojave. Forcat e armatosura kanadeze kanë ofruar edhe dy avionë transporti dhe helikopterë, për të ndihmuar banorët.

[gallery ids="966460,966459,966458,966457,966453,966454,966455,966456"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore