Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

VIDEO/ Arbitri gjen 'zgjidhje', nxjerr pistoletën dhe tmerron tifozët

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar gjatë një ndeshje amatore futbolli në Meksikë, ku tifozë të irrituar kaluan rrethimin dhe tentuan të hyjnë në fushën e lojës. Situata po shkonte drejt përkeqësimit dhe pikërisht në atë moment ndërhyn arbitri.

Me një qetësi natyrale, drejtuesi i garës nxjerr një pistoletë nga tutat dhe iu drejtohet tifozëve që të largohen prej aty.

Pasi arriti qëllimin dhe i ktheu tifozët në vendet e tyre, arbitri futi pistoletën në brez dhe rifilloi lojën sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Sipas mediave lokale arbitri quhej Gabriel Murta Barbosa Maciel dhe përveçse anëtar i Federatës së Futbollit ishte dhe polic profesionist.

Por, ky nuk është rasti i parë që gjyqtari në fjalë nxjerr armën në një ndeshje futbolli. Sipas raportimeve Gabriel Murta Barbosa Maciel e ka nxjerrë pistoletën në fushë dhe gjatë një ndeshje tjetër në vitin 2015.

https://youtu.be/LKR4XDTvxJ4

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore