Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Përcillet për në banesën e fundit Xhoda, aktori që la pas historinë (FOTO)

Aktori i mirënjohur, Xhevdet Ferri, u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 59-vjeçare, pas një beteje gati prej dy vitesh me një sëmundje të rëndë.

Arti dhe kultura u tronditën nga një tjetër humbje, ndërkohë dhimbja përfshiu gjithë adhuruesit e artit të aktorit të dhjetëra roleve të spikatur.

Pa homazhe zyrtare, në një ceremoi familje, ku ishin të pranishëm miq, kolegë dhe të gjithë ata që e deshen atë dhe artin e madh te tij, aktorit të dhjetëra roleve iu dha sot në mesditë lamtumira e fundit.

Xhevdet Ferri ka interpretuar në rreth 30 role në kinematografi e teatër. Në teatër ka interpretuar pak role, por suksesin me te madh si aktor ai e ka arritur ne filmin artistik (rreth 13 role).

[gallery ids="964171,964172,964173,964174,964175,964176,964177,964178,964179,964180,964181,964182,964183"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore