Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Lahen me urinën e kafshëve, fotot e rralla të fisit që bagëtia është gjithçka për ta (FOTO)

Një djalë pi qumësht direkt nga lopa, një tjetër përkëdhel me dashuri brirët e një demi-njihuni me fisin Mundari të Sudanit jugor.

Pasi kaloi 3 muaj në mesin e tyre, fotografi 42-vjeçar Mario Gerth arriti që të realizonte fotografi spektakolare nga përditshmëria e tyre.

Jeta e tyre është e ndërthurur ngusht me bagëtitë e tyre, madje ata bëjnë dush nën urinën e kafshëve sepse besojnë se i mbron ata nga infeksionet.

E si pasojë, ata kurrë nuk hanë mishin e tyre dhe dieta e tyre përbëhet kryesisht nga qumështi dhe kosi.

'Mundari nuk e sheh ndryshimin midis njeriut dhe lopës. Ata hanë, flenë dhe ecin së bashku. Lopët janë gjithçka për ta - monedhë, ushqim dhe krenari ", është shprehur fotografi nga Gjermania.

[gallery ids="963500,963497,963499,963484,963486,963487,963488,963489,963490,963491,963492,963493,963494,963495,963496,963498,963501,963502"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore