Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Brenda “parajsës së pedofilëve”/ Skandali, britanikët e etur për seks blejnë fëmijë nga vendet e varfra (FOTO)

Mediat britanike kanë hedhur dritë mbi një rast të madh abuzimi që bëhet me fëmijët e varfër në Gambia. Sipas "The Sun", këta fëmijë u shiten pedofilëve britanikë për pak paund dhe më pas abuzohen nga këta të fundit.

Duke shfrytëzuar legjislacionin e dobët në këtë shtet afrikan si dhe varfërinë e njerëzve, ata "rrëmbejnë" fëmijët e gjorë.

Disa nga prindërit e dinë që fëmijët abuzohen, por pranojnë t?i shesin, pasi janë të dëshpëruar për shkak të gjendjes së rëndë ekonomike.

Por, ajo ç?ka është më tronditëse është fakti se këta fëmijë shiten për më pak se dy paund. Sipas "The Sun" prindërit në shumë raste gënjehen nga pedofilët, të cilët u premtojnë se do t?u sigurojnë një jetë të mirë në Britaninë e Madhe.

Por, në fakt të miturit përfundojnë të abuzuar dhe të dhunuar seksualisht dhe jo vetëm.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="963608,963606,963609,963610,963611,963612,963613,963614,963615,963616,963617,963619"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore