Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Video shokuese e gruas nga Kosova që kërcënoi SHBA pas vrasjes së gjeneralit iranian (VIDEO)

Është publikuar një video e përfaqësues shiite në Kosovë, tashmë të arrestuar, Ikbale Hudutit. Është ?Isajder? që sjell të dhëna dhe materialin filmik ku shihet gruaja duke qëlluar më armë.

Vetëm tri ditë më parë, mediat ndërkombëtare publikuan një mesazh të së bijës, e cila nga Irani kishte kërcënuar Izraelin dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Edhe pse e konsideruara hoxhaneshë mohoi tendencën terroriste në mesazhet e saja, prokuroria e Kosovës ka vendosur ta lërë në qeli derisa të zbulohen të gjitha përmbajtjet e veprimeve të saja.

Kështu në këto pamje ekskluzive shfaqet hoxhanesha Ikballe Huduti, ajo e kishte publikuar këtë video të shoqëruar me muzikë nga seriali i famshëm edhe në Kosovë, ?Sulltani i Madhërishëm?, dhe e pati shoqëruar me thënien: ?Prindërit janë të obliguar ndaj fëmijëve që t?u mësojnë, pos të tjerash, edhe përdorimin e armës?.

Ajo më herët kishte bërë thirrje edhe për hakmarrje pas vrasjes së liderit të forcave ?Kuds?, Qasemm Soleimani. ?Zoti i dhashtë durimin ngase të mbysësh zotin e shtëpisë i ke mbyt tërë anëtarët e shtëpisë, e pastaj hakmarrja është obligim por nuk ka kufi?, kishte deklaruar ajo.

E megjithatë, ky nuk është as fillimi as fundi i aktiviteteve të Ikballe Hudutit. Ajo, bashkë edhe me persona të akuzuar për financim terrorizmi, ka drejtuar një rrjet të madh organizatash Jo-Qeveritare të fokusuara në shpërndarjen e ideologjisë shiite për afro dy dekada pas luftës në Kosovë.

Huduti është arrestuar ditë më parë nga Policia e Kosovës, pasi kërkoi hakmarrje ndaj Amerikës për shkak të vrasjes së Qasemm Soleimani!

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore