Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Rihapen doktoraturat pas 5 vitesh/ Shahini: Më 8 maj zgjedhjet për drejtuesit e rinj, Mynyr Koni duhet ..

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini njoftoi sot se më 8 maj, universitet publike do të zgjedhin drejtuesit e rinj.

Ajo u shpreh se zgjedhjet në universitetet publike duhet të prodhojnë drejtues të ri, në mënyrë që situata të mos jetë e bllokuar, ndërsa komentoi edhe pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.

?Kam marrë shumë ankesa nga Universiteti i Tiranë dhe se situata nuk është përmirësuar.

Në nëntor ngrita një grup inspektimi dhe ata e bënë këtë punë në dhjetor, ku konkluduan se ankesat nuk vijnë ngaqë ka paqartësi në ligje apo urdhra që nxjerrim ne, por vijnë si rezultat i refuzimit të zbatimit të tyre nga rektori.

Presidenti nuk pranoi të shkarkonte dhe kundërshton çdo nismë të qeverisë. Shpresojmë që zgjedhjet 2020 do të prodhojnë udhëheqës që punojnë për të mirën e Universitetit?, deklaroi Shahini.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore