Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Një ditë nga jeta e grave në Korenë e Veriut, çfarë ndodh në shtetin komunist (FOTOT)

Koreja e Veriut është ndër shtetet më komuniste në botë ku gjithçka sillet rreth liderit Kim Jong un, i cili vazhdimisht kërcënon botën me teste bërthamore.

Në vitin 1945, Koreja u nda në Korenë e Jugut dhe Korenë e Veriut. Për më shumë se 70 vjet, marrëdhëniet midis këtyre 2 vendeve kanë qenë mjaft të tensionuara.

Jeta atje është shumë e izoluar dhe qytetarët kanë shumë pak të drejta. Në fotot e mëposhtme, do njiheni me një ditë nga aktiviteti i grave.

[gallery ids="962460,962462,962463,962464,962469,962465,962466,962467,962468,962470,962476,962471,962472,962473,962474,962475,962461,962477,962478,962479,962480,962481,962482,962483"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore