Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Krah Monica Bellucc-it, Alketa Vejsiu do të prezantojë “Sanremo 2020" (FOTO)

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu, pak më parë ka ndarë me ndjekësit e saj një lajm shumë të rëndësishëm që lidhet me karrierën.

Në një postim në "Instagram", Alketa ka zbuluar se do të jetë edhe ajo pjesë e festivalit të njohur në Itali, "Sanremo". Ajo do të jetë prazantuese krah edhe disa prej emrave më të njohur në Itali si Monica Belluci, Antonella Clerici, Mara Venier e shumë të tjera.

"Po qaj me lot gëzimi! Është dita më e lumtur e karrierës time! Faleminderit Shqipëria. Faleminderit Italia. Çfarë nderi. Nuk mund ta besoj", shkruan Alketa mjaft e entuziasmuar në "Instagram".

Këtë vit festivali i rëndësishëm i muzikës në Itali "Sanremo" do të mbahet nga data 4 deri në 8 shkurt.

Mediat italiane kanë shkruar për përzgjedhjen e prezantueses shqiptare dhe thonë se ajo përveçse e bukur është perfeksioniste dhe meriton te jetë krah emrave të rëndësishëm.

[gallery ids="947373,948178,948177,948179,947374,962333,910641,910643,894046,894045,880136,889957,862311,862312,862310,862309,862308,862307,862305,862306"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore