Deputetja e bukur shqiptare krijon partinë e re (FOTO)

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje njoftoi se ka themeluar partinë e re, që quhet Unioni Social Demokratik (SDU).

Balje tha se partia u formua nga një numër i madh i njerëzish, të cilët mendojnë njësoj dhe kanë synim që përmes politikave të tyre të kontribuojnë për interesin e qytetarëve.

“Unioni ynë i ri Social Demokratik është një parti e atyre që ndajnë të njëjtat ide, të atyre që do të punojnë për të bërë ndryshimet që duhen ndryshime, jo të atyre që thjesht flasin për to. SDU është një palë e atyre që jetojnë nga puna, dija, angazhimi dhe jo nga ata që jetojnë nga shfrytëzimi i padrejtë i punës, njohurive dhe angazhimit të të tjerëve”, njoftoi ajo.

Ajo theksoi se SDU është një parti që i përfshin të gjithë kategoritë e njerëzve. Po ashtu, Balje tha se do të punojë fuqishëm për afirmimin e vlerave të komunitetit boshnjak në Kosovë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.