Dalin emrat/ Ja kush janë të arrestuarit në Tiranë për tërmetin e 26 nëntorit

Hetimet e kryera nga Prokuroria dhe Policia kanë bërë që efektivët e policisë së Tiranës të ndërmarrin një megaoperacion. Mes të shoqëruar si të dyshuar për tërmetin e 26 nëntorit, që shkaktoi shumë ndërtesa të shkatërruara në Tiranë është edhe ish-kryetari i Komunës së Farkës Bardh Plaku.

Ish-drejtues vendorë, shefa urbanistike, drejtues të tjerë të sektorëve të ndryshëm në komunat e Tiranës, që përfshijnë Vorën, Farkën dhe Kasharin janë ndaluar nga Policia.

Ja kush janë të shoqëruarit, të ndaluarit dhe të arrestuarit:

1.Fatbardh Plaku

2-Merita Kushi

3-Bukurije Halili

4-Ali Dyrmishi

5-Vjollca Hoxholli

6-Anila Harxhi

7-Gerti Çalliku

8-Jani Ikonomi

9-Qirjako Gjergo

10-Sherbet Shehi

11-Naim Shehi

12-Luan Beta

13-Ermir Çina

14-Stela Maze

15-Besnik Fuçia

17-Adhurim Qehajaj

16-Gëzim Shkalla

19-Pëllumb Fortuzi

20-Xhevahir Doda

21-Reis Muça

22-Hekri Disha

23-Agim Eski

24-Faik Fejzo

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.