Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

17 vjeçari del në gjyq, dosje penale pse përplasi derën e dhomës!

Një i ri britanik është nxjerrë përpara gjykatës se përplasi derën e dhomës së tij gjatë një sherri me të ëmën, e cila ka lajmëruar për këtë arsye policinë. 17-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur për arsye juridike, përdori një forcë të tillë që e bëri dorezën e derës të rrëzohej, dhe kjo pas mosmarrëveshjeve për qiranë e papaguar, thonë mediat vendase.

Nëna, në vend që t?i jepte të birit ndonjë dënim të ashpër, i telefonoi forcave të rendit. Për rrjedhojë, adoleshenti përfundoi në gjyq dhe mori një dënim të pezulluar me tre muaj, kohë përgjatë së cilës do të jetë në vëmendjen e autoriteteve.

Djali e pranoi fajin kur u mor në pyetje nga policia dhe u vetëdeklarua fajtor për akuzat e dëmeve materiale. Ndëshkimi i dhënë atij u përshkrua nga gjykatësja si masë për ta bërë të "zërë mend".  Nuk dihet ndërkohë, sesi do të jetë në vijimësi marrëdhënia e 17 vjeçarit me të ëmën pas këtij episodi të çuditshëm.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore