Zhvishet britanikët, të gjithë pa pantallona në metro (FOTO)

Qindra londinezë sfiduan të ftohtin dhe dolën vetëm me të brendshme në metrotë e vendit. Gra dhe burra pushtuan rrugët e qytetit, ku nuk munguan edhe skenat gazmore.

Eventi i përvitshëm është një ditë ku njerëzit i drejtohen metrosë, pa veshur pantallona dhe organizohet nga “Improv Everywhere”, me koordinatorë në qytetet e tjera të botës.

Ky event, mbahet çdo vit në fillim të janarit dhe data njoftohet vetëm në dhjetor. Për të parën herë, eventi u mbajt në 2002 në qytetin e Nju Jorkut.

Në 2006, 150 persona morën pjesë në Nju Jork dhe tetë prej tyre u prangosën për sjellje të parregullt, por më pas akuzat u rrëzuan.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.