Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

I pastër në tre shtyllat e vlerësimit, kalon ‘Vetting-un’ një tjetër drejtor në Policinë e Shtetit

Drejtori i Departamentit të Kufirit dhe Migracionit, Eduard Merkaj është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit.

Sipas trupës vlerësuese, Merkaj ka dalë i pastër nga hetimet në bazuar në 3 komponentët e vlerësimit, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe aftësive profesionale. Trupa e vlerësimit përbëhej nga Sonila Kadarej, Luljeta Qoku dhe Ledian Rusta.

Vitet e fundit, Merkaj ka mbajtur edhe detyra të tjera të larta në hierarkinë e policisë, si drejtor i Policisë Kriminale dhe i shërbimit për çështjet e brendshme dhe ankesave.

Ai mban postin e drejtorit në Departamentin e Kufirin dhe Migracionin në Policinë e Shtetit prej janarit të vitit të kaluar me urdhër të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore