Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

E pabesueshme/ Miell dhe kokainë bashkë, kapet sasia prej 4.4 tonë

Një sasi e konsiderueshme droge është sekuestruar nga autoritetet. Por ajo që e bën të veçantë këtë operacion përveç sasisë së madhe lidhet me faktin se ishte futur në një kontenier që transportonte miell doje.

Kjo është sasia rekord e sekuestruar nga autoritetet uruguajane; ngarkesë kjo më e madhja e kapur në historinë e vendit. Nisur nga çfarë raportojnë mediat lokale, kokaina ishte fshehur në katër kontenierë mielli soje, me një vlerë prej afro 1 miliard dollarë.

Droga u kap gjatë një operacioni të përbashkët mes marinës dhe doganierëve në portin e Montevideos.  Në kontenierin e parë gjendeshin më shumë se 3 mijë pako me peshë 1.1 kg secila.

Mësohet se kokaina do të ngarkohej në anije për të shkuar më pas drejt Italisë.  Ende nuk dihet origjina e kokainës, ndërkohë që ju kujtojmë se rekordi i mëparshëm i kokainës së kapur u vendos në muajin nëntor, ku u zbuluan plot 3 tonë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore