Momente tmerri/ Shpërthen shtylla e tensionit gjatë tërmetit të fuqishëm, njerëzit vrapojnë mes ulërimave (FOTO)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 goditi sot Filipinet, duke lënë së paku 3 të vdekur dhe disa të plagosur. Disa pamje të publikuara tregojnë momentin kur shpërthen një shtyllë e tensionit të lartë, ndërkohë që toka dridhej.

Menjëherë pasi dëgjohet shpërthimi i fortë, njerëzit në rrugë nisin të ulërinin dhe të vrapojnë. Pamjet janë regjistruar në Davao, në jug të ishullit Mindanao.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.