Java nis me diell e temperatura të larta, ja kur rikthehen reshjet e shiut

Kjo javë do të nise e kthjellët dhe me rritje të temperaturave. Sipas Meteoalb, kthjellimet do të vazhdojnë deri paraditen e së enjtes, ndërsa duhet të kemi kujdes mëngjeseve pasi do të jenë të freskëta.

Nga nesër deri paraditen e së enjtes, moti në Shqipëri do të jetë i kthjellët. Me mëngjese të freskëta dhe mesdita të ngrohta pasi temperaturat maksimale do të ngjiten në 19-20°C”, thuhet në parashikimin e Meteoalb.

Reshjet do të rinisin pas mesjavës në të gjithë territorin e vendit.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.