Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Ngjela vlerëson Top Story: I vetmi emision që zbërtheu abuzimet me ndërtimet në Durrës (VIDEO)

E gjithë kryefjala e pas tërmetit kanë qenë hetimet për ndërtimet pa asnjë cilësi, sidomos në Durrës. Shtesa katesh, ndërtime pa leje, abuzime të mëdha janë pjesë e hetimeve, ndërkohë që javën e kaluar në emisionin e radhës Top Story zbuloi të vërteta të pathëna deri tani për ndërtues e zyrtarë që kanë abuzuar me ndërtimet në Durrës.

Faktet e shumta që u transmetuan në Top Story morën vlerësimin edhe nga avokat Spartak Ngjela. I ftuar në studion televizive të Report TV, Ngjela tha se i vetmi emision që zbërtheu abuzimet nga Golemi, Shkëmbi i Kavajës e deri në Durrës ka qenë Top Story.

"Kush e ka dhënë lejen për ndërtime në Golem. Ajo ka qenë tokë shtetërore" - shtroi pyetjen Ngjela, teksa vuri në dukje se në Shqipëri duhet media patriotike dhe tha se "Top Channel është media patriotike".

Ngjela tha se në "Top Story" u zbërthyen detaje të mëdha, që nga emrat e ndërtuesve e deri tek kompanitë që kishin furnizuar firmat me beton, me dokumente dhe me fakte".

"A ke dëgjuar, merre dhe shikoje, që të kuptosh" - i tha Ngjela gazetarit që e kishte ftuar në studio. Në fakt, në Top Story të martën e kaluar pati shumë informacione, që nga burime të Prokurorisë kanë shërbyer edhe për hetimin.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore