Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

FOTO/ Aksidentohet autobusi i presidentes kroate, por nuk do ta besoni çfarë bëri ajo

Silvija Soldo, makina e së cilës u godit nga një autobus të mërkurën në "Mali Bukovac", u takua sot me presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq, para se kjo e fundit të nisej për në Karlovac për një tubim parazgjedhor.

Sipas mediave kroate, Soldo tha se presidentja i kishte "kërkuar falje njëqind herë për aksidentin" dhe se ajo ishte penduar për gjithçka që kishte ndodhur.

Grabar-Kitaroviq, siç ka rrëfyer ajo, i tha asaj se do të bënte gjithçka për të ndaluar autobusin nëse ajo do të shihte se çfarë kishte ndodhur, por nuk e vuri re fare se kishte një aksident.

Gjithashtu, presidentja është shprehur e gatshme t?i japë shoferes së dëmtuar një makinë zëvendësuese nëse makina e saj nuk riparohet, pasi ajo ka nevojë për të shkuar në punë.

Të mërkurën, autobusi i kandidates presidenciale Kolinda Grabar-Kitarovic ishte përfshirë në një aksident të vogël në qarkun Krapina-Zagorje.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="940060,940054,940055,940061,940066,940062,940057,940053,940056,940063,940064,940067,940068,940069"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore