Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Kallëzimi i Metës ndaj Dvoranit/ Dëshmon edhe Vitore Tusha, sekuestrohen dokumentet e KED

Beteja ligjore e hapur mes Presidentit Meta dhe kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, nuk dihet ende se si do të përfundojë.

Pasi në Prokurori dhanë variantet e tyre, si Presidenti Meta ashtu edhe i kreu i KED Ardian Dvorani, këtë të premte është thirrur për të dëshmuar gjykatësja e Kushtetueses Vittore Tusha, e cila aktualisht është edhe nënkryetare e KED.

Gjithashtu mësohet se Prokuroria e Tiranës do të kontrollojë të gjitha dokumentet e KED për para se të vendosë për të nisur hetimet, çka do të bënin që Ardian Dvorani të pezullohet nga funksionet e tij dhe të humbiste të drejtën për të drejtuar KED.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore