Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Si do të transformohet Toka, me tharjen e oqeaneve (VIDEO)

Afërsisht 70 përqind e Tokës është e mbuluar nga uji, por një video e animuar tregon se si do të transformohej toka me tharjen e ujit.

Në videon që zgjat 51 sekonda niveli i ujit fillon të ulet dhe fillon të tërhiqet nga brigjet, duke shtuar tokë të thatë, e duke bashkuar edhe shtete që ndahen nga deti, siç është rasti i Shqipërisë me Italinë. Bashkim i cili do të ndodhë kur niveli i ujit të ulet me 1200 metra.

E në përfundim tregon Tokën pa asnjë pikë uji, diçka që asnjë gjë e gjallë në Tokë nuk do ta dëshironte.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore