Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Princi arab vdiq pas seksit me një mashkull, si u gjet në vilën 15 mln dollarë (Foto)

Një stilist dhe princ i Emirateve të Bashkuara Arabe vdiq pas përdorimit të kokainës dhe marrëdhënieve intime, në banesën e tij në vlerë 15 milionë dollarë në Londër, tregojnë të dhëna nga seanca dëgjimore në gjykatë.

Sheik Khalid bin Sultan Al Qasimi, 39-vjeç, djali i stilistit të sundimtarit të Sharjah në Emiratet e Bashkuara Arabe, kishte qenë duke marrë pjesë në një aheng me një njeri të quajtur Yohan Escobar në Knightsbridge, raporton The Sun.

Princi arab, pronar i brendit të modës ?Qasimi?, u gjet i vdekur nga një pastruese më 1 korrik të këtij viti.

Ajo fillimisht besonte se ai ishte duke fjetur, por ishte e tmerruar kur i preku qafën dhe e kuptoi që po ngrinte.

Testet e toksikologjisë zbuluan se Khalid kishte nivele të larta të GHB dhe sasi ?rekreative? të kokainës në sistemin e tij.

Detektivi Adrian De Villiers tha se Khalid ishte së bashku me Yohan Escobar natën kur ai vdiq.

Escobar, i cili nuk ishte i dyshuar për vdekjen e tij, besonte se Khalid ishte duke fjetur kur ai doli nga banesa.

Familja e Khalid, përfshirë edhe motrën e tij binjake, tha se u zemërua nga vdekja e një burri të përshkruar si ?në krye të karrierës së tij dhe në mbarë botën?.

Një deklaratë e lexuar në gjykatë zbuloi se pasioni i Khalid për ?kreativitet? u rrit kur u transferua nga Sharjah në Angli në moshën nëntë vjeç.

Babai i Khalid Sheik Sulltan bin Muhamed Al Qasimi ka qeverisur Sharjahun që nga viti 1972.

Djali i madh i sundimtarit nga martesa e tij e parë, Sheik Mohammed bin Sulltan bin Mohamed Al Qasimi, vdiq nga një dozë e tepërt e drogës e moshës 24-vjeç në 1999, në shtëpinë e familjes në Sussex./TCH

[gallery ids="938020,938008,938019,938017,938015,938013,938014,938012,938009,938007,938006"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore