Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Macron nuk i ndahet kryeministres më të re në botë, ndërsa Merkel...(Fotot)

Kryeministrja e re e Finlandës Sanna Marin, që është edhe kryeministrja më e re e në botë, bëri debutimin e saj të parë ndërkombëtar të enjten në një samit të BE në Bruksel.

34-vjeçarja u miqësua shpejt me Presidentin Francez Emmanuel Macron, pasi u fotografuan duke bërë shaka në Bruksel. Siç shihet nga fotot, Macron u tregua shumë i përzemërt me kryeministren e re.

Ajo u takua gjithashtu me Angela Merkel të Gjermanisë, dhe liderët e Rumanisë, Danimarkës dhe  Belgjikës.

Në samitin dy-ditor udhëheqësit e BE do të diskutojnë mbi ndryshimin e klimës, buxhetin e BE, Brexit, sanksionet ruse dhe eurozonën. Nisje e mbarë!

[gallery ids="938699,938702,938698,938696,938697,938705,938700,938703,938709,938701,938704,938706,938708"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore