Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

A doni një makinë që mbron jetën tuaj në aksident, ja 10 markat më të mira (FOTO)

Jeni kuriozë të dini se  cilat makina të reja ofrojnë mbrojtjen më të mirë gjatë një përplasjeje? Ekspertët për sigurinë e automjeteve I "vunë emrin" 10 modeleve më të mira në këtë drejtim të vitit 2019.

Një panel ekspertësh ka renditur automjetet që rezultojnë më të qëndrueshme në rast goditjeje të fortë. Top listën e krijoi një panel në përbërjen, e të cilit ishte sekretari i përgjithshëm i Euro NCAP Michiel van Ratingen, drejtor i kërkimit në firmën e sigurisë dhe automjeteve në Mbretërinë e Bashkuar Thatcham Research dhe redaktorja e Ëhat Car`s, Claire Evans.

Kriteret e gjykimit kërkojnë që të 10 makinat të kenë vlerësime me pesë yje Euro NCAP dhe rezultate të larta të përgjithshme të testimit Euro NCAP në të gjitha kategoritë. Ato janë:

Seria BMV3

Mazda3

Mazda CX-30

Mercedes-Benz B-Class

Mercedes-Benz CLA

Seat Tarraco

?koda Scala

Tesla Model 3

Volkswagen Golf

Volksëagen T-Cross

[gallery ids="938571,938572,938573,938574,938575,938576,938577,938578,938579,938580"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore