Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Dy femra, një sheik dhe një “udhëheqës suprem”/ Njihuni me 10 liderët më të rinj në botë (FOTO)

Në politikën botërore po dominojnë të rinjtë. Në moshën 34 vjeçare, Sanna Marin është bërë kryeministrja më e re në botë, pasi u zgjodh nga Partia Socialdemokrate e Finlandës për të marrë udhëheqjen, pas dorëheqjes së kryeministrit Antti Rinne.

Por, sipas një shkrimi të "Business Insider", vitet e fundit ka pasur një rritje të politikanëve në rolet e tyre të udhëheqjes në vitet ?30, duke përfshirë kryeministren 39-vjeçare të Zelandës së Re, Jacina Ardern, kryeministrin 35-vjeçar të Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, si dhe presidentin 38-vjeçar të El Salvadorit, Nayib Bukele.

Më poshtë po u tregojmë të rinjtë që janë ngjitur në majat e politikës.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="937081,937082,937083,937084,937085,937086,937087,937088,937089,937090"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore