“Në spital nuk ka krevate”, doktori ankohet te kolegu: Pacienti më kishte futur në xhep lekë false (FOTO)

Nëse keni probleme me shëndetësinë merrni në telefonin pranë vetes dhe telefononi te rubrika “Stetoskop”, pasi aty doktori i Portokallisë është i gatshëm që të zgjidhë hall që ju keni. Ai është i gatshëm që të heqë çdo dilemë që keni me shëndetësinë.


Skenari i plotë:

Teksti: Erdit Asllanaj

Nese keni ndonje problem shendetesor ndonje ankes per sistemin shendetesor ose po doni te beni nje preferenc muzikore telefononin tani.( bie zilja..)

Tel 1- Alo jam Driloni nga Korca , kam nje problem shendetesor, vajta ne spitalin e korces me thane ik ne Tirane ,erdha ne Tirane me thane ik ne Selanik….vajta ne Selanik..me thane ske siguracione …tani ne cte semes te vete une o ?

Dok : Po rri o ne shpi se I bere leket bileta.

Tel 1 : Po nuk po vete per turizem o.Kam problem shendetesor.

Dok : Po ca problem ke ?

Tel 1: Gruaja me gjeti kodin e telefonit.

Dok: Sa brinje ke te thyera?

Tel 1 : ooo erdhi…

Dok: Le te vi po ja mbajti..

Gruaja e tel 1: Me ke flet ne tel mor qelbesire….po ti moj e di qe eshte i martuar ky ,do vi aty te te thyej ne mes.

Dok : Nuk e dija ma bej hallall per keto 5 vjet.( e mbyll) uh…vazhdojme me preferenca muzikore.

Tel-2 –Doke skandaloze skandaloze ..dergova nje foto ne emisjonin tuaj..

Dok: Regjia…po….

Tel 2: Ne spital nuk ka krevate….

Dok: Po fol se me zuri gjuha lesh..flem ne karrike..

Tel: Shiko ku i bejne sorumet te semuret ne kembe…( foto)

Dok : Po burra jan ata…burri aty e ka lezetin ta bej ne kembe. ra linja.( tjetri)

Tel 3-Alo jam nje doktor nga Gjirokastra.

Dok: Fike se te marre une.

Tel-: Ska prob se po flas nga tel i gruas.Shiko dua te denoncoj nje pacient.

Dok : Pse ?

Tel 3 – Me kishte future 5 mije leke fallco…vajta ne polici sma moren denoncimin…I dergova Rames sms…Rama me tha ik ne polici vajta ne polici sma moren denoncimin…

Dok: Gabim! Nuk eshte ashtu! Ajo eshte -vajta ne polici nuk ma moren denoncimin..i drg Rames sms me tha ik ne polici, vajta ne polici nuk ma moren denoncimin…ne cte semes te vete une oo?

Tel 3- Te vesh ne esfel te gomarit dhe ti.

Dok : Telefonata e radhes.

Tel 4- Doktor erdha ne spital radha ishte prej 20 vetash ndersa doktori  pinte kafe te kafja. Ja ku eshte dhe foto..( foto qe jam une duke pire kafe)

Dok: Do te denocoj per shpifje… Nuk pi kafe pi Ivi.U qenkam une atje faleminderit per foton( tel e radhes)

Tel 5: Alo peshendetje urime per emisjonin…sinqerisht eshte shume e thjeshte te thuash te keqen por le te themi qe doktorat,mjeket safrikijone shume nga vetja,japin shume nga vetja, punojne ne kushte te veshtira vetem e vetem qe tju gjenden popullit ne dite te veshtira.

Dok: Si eshte ajo: zemren ma gatove plot me deshire e me zjarre..

Tel: Desha te bej nje preferenc muzikore….

Do: Cilen kenge?

Tel 5- Sinan hoxha – ambulanca.

Dok: ajajaj me kete preferenc e dhjeve.. E mbyllim emisjonin me Baby shark du ru tu ru du.Mirupafshim. ( fund)

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.