Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Shkrimet në rrugë/ Majori në telashe, i zbulojnë lidhjen me një grua (Fotot)

Një pjesëtar i ushtrisë Britanike është përballur me akuza të shpërdorimit të detyrës pas disa shkrimeve të vendosura në rrugë.

Sipas asaj që ishte shkruar, Majori Alan Ponde akuzohej se ka shkuar me një grua tjetër pavarësisht se ai është i martuar, duke shkelur kështu një prej rregullave të ushtarakëve.

Ponde lajmëroi autoritetet që të hiqnin shkrimin nga rruga por ajo ishte fotografuar dhe ishte publikuar në rrjetet sociale. Dyshohet se kjo është bërë nga një tjetër pjesëtar i ushtrisë por që i përket një reparti tjetër.

Policia ka hapur një hetim për të identifikuar autorin e këtij akti por më pas do të ndiqet penalisht dhe Ponde nëse kjo gjë është e vërtetë.

Ndaj Pondes do të kryhen verifikime dhe mund të ndiqet penalisht si dhe mund t?i hiqet grada ushtarake.

[gallery ids="935735,935737,935733,935734,935736"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore