Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

FOTO/ 25 ushtritë më të fuqishme në botë për vitin 2019

Për fat të keq, shumë vende e kanë testuar fuqinë e tyre ushtarake përmes konflikteve dhe betejave përgjatë historisë.

Edhe pse njerëzimi sot synon të mendojë se konfliktet ushtarake iu përkasin librave të historisë, ka ende një sërë konfliktesh të përshkallëzuara që shihet edhe sot e kësaj dite.

Ndonëse shumica e vendeve të Perëndimit janë angazhuar në misione paqeruajtëse, në vend të misioneve luftarake, shumë prej tyre kanë sërish ushtri të fuqishme dhe me armë të teknologjisë së avancuar.

Por, cilat janë ushtritë më të fuqishme në botë? Nga e fundit te e para, ja renditja e 25 ushtrive. Për shumë, ndiqni fotogalerinë më poshtë.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="935305,935306,935307,935308,935309,935310,935311,935312,935313,935314,935315,935316,935317,935318,935319,935320,935321,935322,935323,935324,935325,935326,935327,935328,935329"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore