Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Tmerret e Holokaustit/ Të burgosurit e uritur copëtuan dhe hëngrën fëmijën (Foto)

Josef Lewcowicz ishte vetëm 14 vjeç kur ju caktua puna e tij e parë, heqja me lopatë e skeleteve të njerëzve në kampin e përqendrimit P?aszów.

Asokohe, adoleshenti me origjinë polake u detyrua të shihte tmerre dhe vuajtje nga të ndryshme. Ai u dërgua në 5 kampe brutale përqendrimi, ku pa nga afër të burgosur të uritur duke copëtuar dhe ngrënë një djalë të vogël.

Ai ka rrëfyer tmerrin e përjetuar, duke shtuar se rojet mizorë të kampit detyronin të burgosurit që të hidheshin nga shkëmbinjtë.

Sot Josef ende vuan dhe përndiqet nga makthet e përjetuara në kampin e tmerrit. Ai pa nga afër se si nazistët i vranë 150 anëtarët e familjes së tij.

?Kam parë kaq shumë egërsi, rrahje, vrasje, varje, sa nuk më bënin më përshtypje?, ka rrëfyer ai për ?The Sun Online?.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="933848,933849,933850,933851,933852,933853,933854,933857,933858,933859,933860,933861,933862,"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore