Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Nuk ndalet Kujtim Gjuzi: Vila në Lalëz e Metës, shkaktoi tërmetin

Deputeti Kujtim Gjuzi i njohur për deklaratat e tij në seancat plenare edhe këtë të enjte nuk është ndalur. Ai ka shigjetuar presidentin Ilir Meta, teksa tha se bllokimi i vijës bregdetare nga betoni fillon kur Ilir Meta ishte kryeministër i vendit.

?Bllokimi i vijës bregdetare nga betoni sidomos në Lalëz nis kur Meta ishte kryeministër dhe një biznesmen vazhdon të ndërtojë atje. Një muaj më parë kam dalë në Lalëz dhe kam thënë pse vazhdoni të betonizoni këtë zonë, që është kënetore deri në grykëderdhjen e Ishmit? Lumenjtë Erzen, Lana dhe të gjithë këto bashkohen në atë që quhet gropa e zezë me të vjetrën? tha Gjuzi.

?Zoti president tha bëje gati buxhetin se e dije që ka tërmet. Qytetarët nuk duhet ta lëshojnë më vendin? - tha Gjuzi, duke i drejtuar nga foltorja një pyetje kreut të shtetit. Presidenti paska parashikuar që do vijë tërmet - tha Gjuzi. I bëj pyetje presidentit, të tha dikush? Takove dikë në Athinë? - përfundoi Kujtim Gjuzi fjalën e tij në Kuvend.

https://youtu.be/_fCnzcuPqI8

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore