Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Lëre djalin tim rehat”, Melania Trump i mbyll gojën dhe e bën eksperten ligjore të kërkojë falje (FOTO)

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump, ka vendosur që t?i mbyllë gojë një eksperte juridike, e cila përmendi djalin e mitur të saj, Barron Trump.

Gjatë dëshmisë në procesin kundër presidentit amerikan, profesoresha e ligjit në Stanford, Pamela Karlan ndërsa mundohej ta krahasonte Donald Trump me një monark, tha: ?presidenti mund ta quajë djalin e tij Barron, por jo ta bëjë atë një baron?.

E pikërisht për këtë ka reaguar edhe Zonja e Parë, e cila zakonisht nuk komenton deklarata politike. Melania Trump i kërkoi ekspertes ligjore përmes një postimi në ?Twitter? që ta lërë djalin e saj të qetë.

?Një fëmijë i mitur meriton privatësi dhe duhet të mbahet jashtë politikës. Pamela Karlan, ju duhet t?ju vijë turp për komentin tuaj publik duke përdorur një fëmijë?, tha bashkëshortja e Donald Trump.

Menjëherë pas fjalëve të Zonjës së Parë, Pamela Karlan u detyrua që të kërkonte falje për komentin që kishte bërë.

[gallery ids="843063,843071,857995,930171,930172,930173,932129,930174,930176,930177,930866,930575,930571,930572,911449,843065,798920,798923,642545,642543,642537,633319"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore