Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Merkel puthje dhe përqafime me liderët botërorë, por Erdoganit i “tregon” grushtin (FOTO)

Krerët e NATO-s takohen sot jashtë Londrës, në ditën e dytë të samitit të posaçëm për 70-vjetorin e themelimit të aleancës.

Bisedimet zhvillohen në një hotel luksoz pranë Watford dhe pasojnë pritjet e së martës, në pallatin Buckingham dhe ?Downing Street?.

Samiti është shënjuar deri më tani nga tensionet mes aleatëve. Shkëmbime të zjarrta pati mes presidentit amerikan Donald Trump dhe atij francez Emanuel Macron.

Një vëmendje të madhe në Samit ka marrë edhe gruaja e ?hekurt? e Europës. Angela Merkel është fotografuar teksa shkëmben puthje dhe përqafime me liderët botërore.

Por, nuk kishte si të shpëtonte syrit të fotografëve, një moment mes saj dhe liderit turk Erdogan. Nuk dihet me kë e kishte Merkel, por kancelarja gjermane ka ngritur grushtin si për të dëshmuar forcën.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="931187,931188,931189,931190,931183,931193,931192,931182,931191,931194,931197,931185,931184,931195,931196,931198"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore