Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

U përlot gjatë raportimit për tërmetin, Muhamed Veliu flet për “E Diell”: E përcolla ashtu siç ma prodhoi shpirti

Në rastet e tragjedive të tilla si tërmeti vdekjeprurës i mëngjesit të 26 nëntorit, është e pamundur që të mos përballesh me situata që asnjëherë nuk do doje ti përjetoje apo edhe t’i raportoje.

E kështu ndodh me gazetarët, të cilët mes profesionit por edhe ndjenjës njerëzore, u duhet që të mbysin emocionet e tyre, e të raportojnë lajmin.

Por gjatë raportimeve për tërmetin i cili la pas 51 viktima dhe shumë të plagosur, gazetarët që ishin në terren por edhe ata në studio, nuk i kanë mbajtur dot lotët.

Një prej tyre është edhe gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu, i cili gjatë një lidhje direkte nga Thumana, mes lotëve raportoi vdekjen e dy personave.

Ndërsa të dielën në një lidhje me emisionin “E Diell”, gazetari i njohur flet për herë të parë për raportimet e ditëve të fundit.

“Raportova siç e ndjeva, siç e përjetova. Përcolla ashtu siç ma prodhoi shpirti, siç ma prodhoi zemra ime atë moment tragjik Nuk mendova fare nëse isha në rolin e gazetarit, thjesht vendosa unë do ja sjell shqiptarëve, atyre milionave njerëzve që kishin vendosur të informoheshin përmes Top Channel”, u shpreh Veliu.

[gallery ids="929996,929997,929986,929998,929999"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore