Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Trump, Merkel, Erdogan, Rama...Mbretëresha mbledh liderët e botës (Fotot)

Liderët e shteteve dhe të qeverive janë mbledhur në Londër ditën e sotme (3 dhjetor) të festojnë 70 vjetorin e krijimit të NATO-s.

Londra është pikërisht vendi i parë i zyrave të saj në vitin 1949 ndërkohë që Britania bënte pjesë në 12 vendet e para që iu bashkua kësaj aleance.

Mbretëresha Elizabeta ka organizuar një pritje në Buckingham Palace ku ishin prezent lider politik si Donald Trump, Kyriakos Mitsotakis, Erdogan, Angela Merkel dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Ditën e nesërme, liderët e shteteve do të takohen në për të diskutuar mbi çështje sigurie, luftën ndaj terrorizmit dhe dhe të përmirësimit të strukturave të NATO-s.

[gallery ids="930672,930673,930665,930675,930664,930674,930663,930668,930671,930667,930670,930662,930666,930669,930661,930660,930659,930658,930657"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore