Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Operacioni super sekret, si i mori Polonia 4 miliardë dollarë ar nga Britania (Fotot)

Polonia ka riatdhesuar një sasi të madhe ari me vlerë 4 miliardë dollarë në Varshavë, në një operacion që është mbajtur shumë sekret.

Sasia e madhe e arit është transportuar nga helikopterë, avionë dhe kamionë të teknologjisë së lartë. Mediat e huaja bëjnë me dije se forca të shumta policie kanë marrë pjesë në këtë operacion shumë të rëndësishëm.

Tetë fluturime u bënë netëve nga një aeroport i Londrës gjatë muajve të fundit. Rezervat e arit të vendit janë ruajtur në Bankën e Anglisë për dekada, pasi ishin evakuuar nga Polonia në shpërthimin e Luftës së Dytë Botërore, mes frikës se do të binin në duart e nazistëve. Por qeveria nacionaliste e Polonisë tani ka filluar riatdhesimin e arit në mënyrë që të forcojë vendin.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="930156,930157,930158,930159,930160"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore