Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Lejet e ndërtimit/ Prokuroria sekuestron dosjet në bashki, hetime për 15 vjetët e fundit (FOTO)

Policia gjyqësore që nga dita e djeshme dhe sot po vijon me sekuestrimin e dokumentacionit në drejtorinë e planifikimit dhe kontrollit të zhvillimit të territorit në Bashkinë e Durrësit.

Me urdhër të Prokurorisë, Policia Gjyqësore po sekuestron të gjithë dokumentacionin e objekteve, për të cilat janë dhënë leje ndërtimi gjatë 15 viteve të fundit si dhe dokumentacionin e legalizimit të objekteve të ndërtuara pa leje e kryesisht shtesave në objekte banimi e njësi shërbimi.

Ndërkohë që po kryhen veprimet dhe në terren nga grupet e hetimit. Prokuroritë e Tiranës, Durrësit dhe e Krujës kanë nisur tre hetime për  dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit, ku nga shembja e disa godinave humbën jetën 51 persona.

Hetimi i parë nga Prokuroritë po kryhet për godinat e shembura që nën rrënojat e tyre zunë poshtë njerëz ku shumë prej tyre nuk mundën të dalin të gjallë. Hetimi i dytë po kryhet për dëmtimin e rëndë të godinave në qytetin e Durrësit por edhe në Thumanë, për të cilat do të hetohet e gjitha puna se si janë ndërtuar dhe personat përgjegjës. Ndërsa hetimi i tretë po kryhet për godinat e dëmtuara në Tiranë.

[gallery ids="930085,930086,930087,930075,930034,930030,929972,929962,929971,929897"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore