Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Edhe ekspertë izraelitë për tërmetin shkatërrues në Shqipëri

Një mision special i ndihmës izraelite do të mbërrijë sot në Shqipëri, pas tërmetit shkatërrues që goditi atë vend. Ekipi përbëhet nga 10 oficerë dhe inxhinierë, të cilët do të studiojnë ndërtesat e dëmtuara për të përcaktuar nëse ato janë apo jo struktura të shëndosha pas tërmetit. Janë dërguar gjithashtu ndihma humanitare.

Lajmi u bë i ditur nga ministri i jashtëm izraelit, që vuri gjithashtu në dukje se “ky mision është dëshmi për marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve dhe dialogut të ngushtë që ata kanë mbajtur gjatë viteve të fundit, si në nivelin qeveritar, ashtu edhe midis popujve”.

Më shumë se 60 ekspertë të huaj ndodhen në Shqipëri për të bërë të mundur certifikimin së bashku me inxhinierë shqiptarë të pallateve që paraqesin rrezikshmëri dhe duhen shembur, apo të të tjerave që kanë pësuar dëmtime, por që pas rikonstruksionit nuk kanë probleme.

[gallery ids="930038,930037,930036,930035,930034,930029,930030,930031,930032,930033,930028,930027"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore