Shimpanzeja 18-vjeçar i habit të gjithë, lan rroba me dorë (FOTO)

Shimpanzetë njihen për inteligjencën e tyre. Në disa pamje të publikuara shihet primati duke larë rrobat me dorë.

Kjo i ka lënë pa fjalë kujdestarët e kopshtit zoologjik. Yuhui, një shimpanze mashkull 18-vjeçar që jeton në Kinë, kaloi gjysmë ore duke pastruar një bluzë të bardhë me furçë dhe sapun.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.