Këta 20 yje të futbollit, nuk e kanë fituar kurrë Topin e Artë (FOTO)


Prej 63-vitesh Topi i Artë i jepet lojtarëve më të mirë të vitit.

Por ndërsa numri i atyre që e kanë fituar këtë trofe është më pak se numri i atyre që e kanë fituar, më poshtë do t’ju prezantojmë disa nga yjet e futbollit që nuk kanë mundur ta fitojnë kurrë “Topin e Artë”.

Nga Paolo Maldini te dyshja fantastike e mesfushës spanjolle Iniesta-Xavi, ja të gjithë lojtarët e jashtëzakonshëm që nuk janë nderuar me çmimin më prestigjioz individual në futboll.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.