E akuzuan se i vuri zjarrin Amazonës, Leonardo DiCaprio e ka përgjigjen: Kohë krize…

Aktori me famë botërore, Leonardo DiCaprio, nuk e ka humbur qetësinë përballë akuzave të bëra nga presidenti i Brazilit.

Jair Bolsonaro së bashku me djalin e tij, e akuzojnë DiCaprion se ka paguar para për të shkatërruar zjarret në Amazon.

Menjëherë reagoi aktori i famshëm duke i mohuar këto akuza. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ai shkruan se “njerëzit në Brazil janë shembull në punë.

“Në këtë kohë krize për Amazonën, unë mbështes njerëzit e Brazilit në punën për të ruajtur trashëgiminë kulturore dhe natyrore. Ata janë shembull i punë, përuljes, angazhimit dhe pasionit për të shpëtuar mjedisin”, tha Leonardo.

Kujtojmë se presidenti Bolsonaro i ngriti akuzat me pretendimin se shoqata të ndryshme kanë për qëllim të shkatërrojnë Brazilin. Dhe sipas tij, këto shoqata financohen nga Leonardo DiCaprio.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.