Tërmeti shkatërrues/ Anohet pallati gjigand në Durrës, banorët rrezikojnë jetën (FOTO)

Një pallat në qytetin e Durrësit ka nisur të anohet pas tërmeteve të njëpasnjëshme që kanë goditur vendin. “Gazeta Shqip” ka siguruar edhe fotot e pallatit, i cili përbën rrezik për banorët e tij dhe banesat përreth.

Mësohet se rreth saj janë të vendosura edhe dy vila private, pikërisht në krahun ku është anuar. Në këto vila ndodhen ende banorë që refuzojnë të dalin, pasi nuk kanë pasur dëme.

Ndërkohë, banorët e pallatit që është anuar vijojnë të hipin në shtëpitë e tyre për të marrë sendet personale, duke rrezikuar jetën.

Pas më parë aty kanë mbërritur edhe forca të shumta policie, të cilat kanë bërë rrethimin e zonës dhe po evidentojnë problemin.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.