Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Nëntë gjërat që duhet t’u mësojmë fëmijëve që të ndihmojnë planetin të mbijetojë (FOTO)

Fëmijët i mësojnë gjërat shumë shpejt, e prandaj prindërit duhet të jenë mjaft të kujdesshëm për çfarë ata u flasin dhe mësojnë.

Madje që kur janë të vegjël, të rriturit duhet që mësojnë fëmijëve zakonet eko-shoqërore, duke luajtur një rol të madh në ruajtjen e mjedisit.

Kjo është e rëndësishme, pasi fëmijët lidhen që të vegjël me natyrën dhe kujdesen më shumë për të, duke shpëtuar planetin. Në këtë mënyrë ata do të jenë më të vetëdijshëm për sfidat natyrore, dhe do të jenë të qartë sesi t’i zgjidhin ato në të ardhmen.

“Bright Side” ka treguar nëntë gjërat që mund të na ndihmonjë që t’u mësojmë fëmijëve për mënyrat për të shpëtuar planetin:

[gallery ids="928701,928702,928703,928704,928705,928706,928707,928708,928709,928711"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore