Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Pas sherrit shumëvjeçar PD dhe PS bien dakord për votimin elektronik  

Në heshtje dhe larg vëmendjes së medias dakortësia nuk po mungon për reformën zgjedhore. Një kompani ndërkombëtare u prezantoi palëve një model votimi dhe numërimi elektronik.

Një pajisje e thjeshtë, e cila mundëson që në pak minuta votimi elektronik, ndërsa më pas vota printohet dhe hidhet automatikisht në një kuti. Të mëdhenjtë janë dakort parimisht, ndërsa opozita e re është skeptike. Frymë konsensusi mes palëve lexohet edhe kur flasim për mënyrën e implementimit, si dhe nevojës për pilotim apo jo të sistemit të ri.

Palët deri më sot janë ulur përballë njëri-tjetrit jashtë ambienteve të Kuvendit, por javën e ardhshme ftesa edhe për demokratët do të jetë për t’u ulur Brenda kësaj godinës së Parlamentit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore