Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Nga askushi në vajzën më të kërkuar të momentit, ja arsyeja (Fotot)

Në 1968-ën, Andy Warhol deklaronte se në të ardhmen, çdo njeri do të ketë 15 minutat e tij të famës.

Ai kishte të drejtë se çdo person do të kishte mundësinë për të gëzuar famën e tij, por nuk kishte llogaritur rrjetet sociale për të parashikuar kohëzgjatjen e saktë të kësaj fame.

Francesca Tajè, një tifoze e Juventusit është rasti më i mirë për të rrëzuar pjesën e dytë të parashikimit të Andy Warhol.

21-vjeçarja u gjend në kohën e duhur dhe momentin e duhur për të tërhequr vëmendjen e regjisë gjatë transmetimit të ndeshjes Juventus-Milan.

Kamerat e fiksuan për pak sekonda, por ato mjaftuan që ajo të shndërrohej në “hitin” e radhës në rrjetet sociale.

Taje numëronte rreth 4 mijë ndjekës në Instagram para këtij episodi të ndodhur në ndeshjen Juve-Milan, ndërsa tani numëron rreth 108 mijë ndjekës dhe shifra e bashkë me të edhe fama vazhdon të rritet me shpejtësi edhe pas një jave.

[gallery ids="920888,920906,920901,920887,920889,920890,920907,920897,920912,920911,920903,920909,920902,920904,920905,920908,920910"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore