Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Konferenca e jashtëzakonshme e Metës, 20 minuta me vonesë para medias

Presidenti Ilir Meta e nisi me 20 minuta vonesë konferencën e jashtëzakonshme për shtyp, të paralajmëruar në mesditë, pak pasi shpalli vakancën për Gjykatën Kushtetuese, pas përfundimit para kohe të mandatit të anëtarit Besnik Muçi.

Meta, e nis këtë konferencë, duke patur për kryefjalë Kushtetutën dhe përmendi 22 nëntorin e vitit 1998, kur u miratua Kushtetuta e punuar nga i ndjeri Sabri Godo dhe Arben Imami.

“Populli vendosi që pushteti ndahet në tre pushtete, të ndara, të patjetërsueshme, të pacënueshme” - tha Meta.

Por kjo kushtetutë sipas Metës u zhbë në vitin 2008, duke mos pranuar vullnetin e qytetarëve, por atë të kryetarëve të partive. “Kushtetuta nga dokumenti themeltar, u kthye në rregullore me afate dhe data, duke shkelur thelbin” - tha Meta.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore