Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Talenti i United mbron trajnerin: Është më i miri për stolin tonë

Rreth një vit më parë Jose Mourinho u shkarkuar nga Manchester United dhe emri që drejtuesit e "Djajve të kuq" tentuan të marrin në "Old Trafford" atëherë trajnerin e Tottenhamit, Maurizio Pocchettino, por ky i fundit nuk u lejua nga klubi londinez.

Aktualisht Pocchettino është shkarkuar nga Tottenham, që ia besoi pankinën Mourinhos, ndërsa trajneri argjentinas përflitet se mund të marrë drejtimin e Manchester United në janar, ndonëse kërkohet edhe nga Bayern Munich e Barcelona.

Megjithatë në krah të trajnerit aktual të Manchester United, ka dalë një nga futbollistët më të spikatur të "djajve të kuq", Marcus Rashford, që deklaroi se tekniku i duhur për skuadrën nga "Old Trafford", është Ole Gunnar Solskjaer.

"Ole është një njeri i jashtëzakonshëm, që ka në zemër interesat e klubit, Nuk mendoj se ka një tjetër më të denjë se ai për stolin e Manchester United. Unë ndihem mjaft mirë, ndaj kam vendosur edhe të rinovoj kontratën me klubin", deklaroi Rashford.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore