Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Si po e vret Berisha për herë të dytë Ardian Dvoranin!

Ardian Dvorani është emri më i lakuar ditët e fundit. Ilir Meta si president i Republikës, pas një përplasjeje me Kuvendin për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese e ka vënë në ?rreth? kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, madje ka bërë edhe një kallëzim penal për të.

Por, sikur të mos mjaftonte presidenti, ndaj Dvoranit ka hedhur akuza të forta edhe ish-kryeministri dhe ish-presidenti Sali Berisha. Pas një takimi që ky i fundit zhvilloi paraditen e sotme në Presidencë me Ilir Metën, Berisha u ndal të prononcohej për gazetarët dhe shpalosi një arsenal të tërë akuzash për Ardian Dvoranin.

Dhe kjo është vrasje për herë të dytë për Dvoranin.

Hera e parë ka nisur në 15 marsin e vitit 2008. Berishën dhe Ardian Dvoranin e lidh një histori, që ndoshta pak është bërë publike e ndoshta po kaq pak njerëz mund ta dinë. Bëhet fjalë për të vëllain e Ardianit, Endri Dvorani që humbi jetën në Gërdec. Ai ishte një prej 26 viktimave të shpërthimit të tmerrshëm që ndodhi pak kilometra larg Tiranës në një fabrikë për demontim fishekësh.

Vëllai i kreut të sotëm të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Endri Dvorani ishte magazinier në ato magazinat e tmerrshme të Mihal Delijorgjit, por që pas tyre fshiheshin familjarë të Berishës.

Sot, Berisha e vret për herë të dytë Ardian Dvoranin, por politikisht me akuza kriminale.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore