Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Masakron kafshët, gjahtarja seksi kërcënohet me vdekje (Fotot)

Një grua gjahtare, nënë e tri fëmijëve, thotë se ajo i përdor për ushqimi kafshët që vret, ashtu si gjithë të tjerët. Megjithatë, ka marrë kërcënime me jetë për fotot që hedh në rrjetet shoqërore.Lusi Rouz Xhejn, nga Zelanda e Re, e nisi gjuetinë kur u njoh me bashkëshortin e saj, Sharnin.

Tani kanë tri fëmijë bashkë dhe ndajnë pasionin për gjueti. Lusi është kundër fermave ku kafshët rriten në masë, dhe thotë se gjuetia është mënyrë e të ushqyerit që e mbron mjedisin më shumë se fermat e stallat.

Familja gjuan kryesisht derra të egër, drerë, dhi të egra, lepuj e kafshë të tjera të zonës. Lusi thotë se kursen rreth 200 euro në muaj duke u ushqyer me mishin e kafshëve që vret.

[gallery ids="918154,918152,918157,918153,918155,918156,918158,918159,918169,918160,918161,918162,918163,918164,918165,918166,918167,918168,918170"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore